• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w dużych aglomeracjach. Takie informacje są bardzo zatrważające. Wszyscy, którzy przynajmniej czasem myślą dalekosiężnie są zobowiązani przytaknąć, że taki problem nie powinien być banalizowany. Jeśli każdy rozważył w jaki sposób może osobiście przysłużyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to kłopot w znacznej mierze zostałby wyeliminowany. Co należałoby wziąć pod rozwagę? Pomyślmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Miał to bezkompromisowo niebezpieczny opał. Jakim paliwem należałoby go zamienić? Wiedziałeś o niesamowitych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet produkowany jest z odpadów drzewnych. Po przetworzeniu wspaniale nadaje się do palenia w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do produkcji tego materiału nie wycina się wielkich obszarów lasu, raptem wyzyskuje się zrzynki. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Materiały te odróżnia duża wartość opałowa oraz śladowa zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można kupić pellet i brykiet zrobiony z różnorakich gatunków drewna. Najlepszy jest opał wykonany z trocin drzewa dębowego.

Podsumowując wyżej wymienione kwestie koniecznie trzeba myśleć o czystym powietrzu. W takim przypadku zawsze dopasujemy opał do obecnych instrukcji.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.